Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na stará kolena alergikem?

28. 5. 2014

Zdá se vám, že neustále jen smrkáte, kašlete, kýcháte a slzí vám oči? Připisujete to náhlým změnám počasí? A co když jste alergik? Příznaky raději nepodceňujte, z neléčené alergie se může stát zákeřné astma.

Slovo alergie vzniklo složením dvou řeckých slov a to allos (jiný, změněný stav) a ergon (práce, reakce, reaktivita). Tuhle nepřiměřenou reakci imunitního systému na cizí podnět z vnějšího prostředí pojmenovali pánové Clemens von Pirquet a Béla Schick v roce 1906.

Imunitní systém slouží k rozpoznávání cizorodých látek. Je pro nás přímo životně důležitý. Pokud imunita funguje správně, představuje účinnou ochranu proti velkému množství chorob. Ovšem každý imunitní systém je jiný a tak jako je to u lidí, některý je málo emotivní, některý zcela normálně a některý je až přecitlivělý, tzn., že reaguje na cizí podnět nepřiměřeně tvrdě. Tyto reakce patří do skupiny imunopatologických. Konkrétní příznaky přecitlivělosti se označují jako alergie a jejich příčina jako alergen. Alergeny mohou být různé, ale nejčastěji je to pyl a prach, dále mohou být spouštěčem i roztoči, bakterie, plísně, látky obsažené v potravinách a léčivech, ale také bílkoviny tvořené bodavým hmyzem a živočišné jedy. Nepřiměřená reakce imunitního systému se navenek projevuje vždy jinak, ale vždy velmi nepříjemně. Pokud alergen vdechneme (inhalujeme), projeví se to vodnatou rýmou a kýcháním, chronický stav poznáme podle nepřestávající senné rýmy, a pokud alergii i přes všechna varování necháme neléčenou, může se u nás projevit astma.

V České republice se léčí na alergii asi 900 tisíc lidí. Tohle číslo ale zdaleka není konečné. Mnoho lidí nebere své problémy za nikterak závažné a pomáhají si sami. Navíc alergiků neustále přibývá. Neplatí to, co si většina z nás myslí. S alergií se člověk nemusí narodit, může ji klidně získat až v pozdějším věku. Rizikové je hlavně období výrazných hormonálních změn, jako je puberta, u žen pak těhotenství nebo klimakterium. Alergii však může způsobit i nadměrné užívání léků (např. antibiotik), které narušují střevní mikroflóru a imunitu. Na vině je ale i nedostatek pohybu, nezdravý životní styl a nevhodná strava. Faktorů, které mohou vyvolat alergii je opravdu hodně.

Mnoho lidí považuje za hlavní příčinu vzniku alergie špínu a znečištěné prostředí. Je však třeba podotknout, že alergie není žádná nová civilizační choroba. Znali ji již naši předkové za dob, kdy jediným vozidlem na cestě byl povoz tažený otroky. Zmínku o ní najdeme v rukopise z 9. století před naším letopočtem z Persie. Píše se tam o nepřiměřené reakci člověka na pyl z růžových květů. Smogové prostředí tedy rozhodně alergii nevyvolává, avšak je pravda, že zhoršuje její průběh. Není náhoda, že nejvíce alergiků žije ve městech.

Také je sporné tvrzení, že za alergii u dětí může přílišná hygiena. Ovšem je otázka, co za přílišnou hygienu považujeme. Zcela určitě není pro dítě dobrá výchova v téměř sterilním prostředí. Potom může být zvýšená hygiena zodpovědná podle hygienické hypotézy za vznik alergie. Organismus, který prodělal méně infekčních a parazitárních onemocnění není dobře vycvičený a místo protiinfekční odpovědi se často uchyluje k alergické reakci. Tahle hypotéza však nikdy nebyla zcela potvrzena nebo vyvrácená.

Jak už bylo napsáno výše, alergii není radno podceňovat. Pokud se u vás objeví příznaky, je určitě vhodné vyhledat specialistu. Současná medicína si ovšem bohužel stále nedokáže s alergiemi pořádně poradit. Vzmůže se většinou jen na to, že vám zjistí alergen, doporučí se mu vyhýbat a nejspíš i nasadí nějaké léky. Ale co když jste alergičtí zrovna na pyly nebo na prach? Jak se těmto alergenům spolehlivě vyhnout a přitom normálně fungovat jako člověk? Řízená a kontrolovaná detoxikace organismu podle MUDr. Josefa Jonáše slaví v boji proti alergii velké úspěchy. Detoxikaci jater zahájíme LiverDrenem. Je to základní detoxikační orgán sloužící k očištění jaterního okruhu. Spolu s Craniem a Anarelgem tvoří silnou detoxikační trojici. Při správném fungování jater a slinivky se některé alergie ale nemusí ani objevit. K detoxikaci těchto orgánů slouží UrinoDren a VelienDren. K detoxikaci dýchacích cest slouží preparáty Joalis RespiDren a Joalis Pulmo.

Tip: Pokud ovšem chcete opravdu skoncovat s alergií jednou provždy, vyhledejte si zkušeného terapeuta (http://www.joalis.cz/cs-CZ/metoda-cic/osvedcena-centra.html), který vám pomůže.

Text: Veronika Čapková

Zdroj: www.ona.idnes.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Opravte

(Pavel, 29. 12. 2014 12:41)

Text: Detoxikaci jater zahájíme LiverDrenem. Je to základní detoxikační orgán sloužící k očištění jaterního okruhu. Pozn.: LiverDren je preparát, orgánem jsou játra. :-)

 

 

Kontakt

Joalis, s. r. o.

Orlická 9
130 00 Praha 3
Vinohrady

info@joalis.euArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50605
Měsíc: 683
Den: 26